Michał Barycki

Student Prawa oraz Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Mediów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wszędzie go pełno, interesuje się wszystkim co ciekawe i porywające. Jego zainteresowania na studiach krążą wokół tematyki szerokopojętego prawa prywatnego, w szczególności prawa cywilnego, prawa nieuczciwej konkurencji oraz prawa własności intelektualnej, dokładniej prawa własności przemysłowej. Oprócz nauki, czynnie działa społecznie. Prowadzi zajęcia dodatkowe   

z prawa cywilnego w Instytucie (Katedrze) PWI UJ; w roku 2015 i 2016 miał przyjemność pomagać Urzędowi Patentowemu Rzeczypospolitej Polskiej przy Międzynarodowych Sympozjach, organizowanych w Krakowie. W latach 2015/16 działał w studenckim

Radiu 17 na Akademii Górniczego Hutniczej w Krakowie, prowadząc program Gorąca 17. Czynnie uprawia sport, trenuje pływanie w AZS UJ. Od 2008 roku jest ratownikiem wodnym, swoje doświadczenie zawodowe zdobywał na plażach w Jarosławcu, Świnoujściu oraz Sopocie. Prywatnie uwielbia dużo mówić, pomagać innym i jest wiecznym optymistą.

Maciej Dubel

Student III roku Prawa oraz studiów licencjackich z Prawa Własności Intelektualnej

i Nowych Mediów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Interesuje sie publicznym prawem gospodarczym oraz szeroko pojętym prawem własności intelektualnej i prawem nowych technologii, w szczególności: prawem autorskim, prawem prasowym, prawem Internetu oraz zagadnieniem informatyzacji państwa. Entuzjasta nowych technologii. Prowadzi aktywny tryb życia; w wolnych chwilach fan wielu sportów, w tym: narciarstwa alpejskiego, snookera i piłki nożnej.

Maciej Juzoń

Student III roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Szczególnie interesuje się zagadnieniami z dziedziny prawa cywilnego, prawa pracy i ubezpieczeń społecznych oraz prawa własności intelektualnej.

W przyszłości chciałby wykonywać zawód notariusza lub radcy prawnego.

Poza studiami chętnie angażuje się w inną działalność studencką oraz społeczną. Aktualnie jest członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów, w ramach którego, wraz

z innymi członkami, organizuje projekty dotyczące szeroko pojętych spraw studenckich oraz jest wolontariuszem w projekcie Szlachetna Paczka.

Wolny czas spędza przede wszystkim uprawiając różne sporty, szczególnie koszykówkę, w którą gra od 7 lat i piłkę nożną, ale także sporty zimowe, jak narty czy snowboard. Ponadto, czyta dużo książek, głównie kryminały polskie i skandynawskie, biografie znanych ludzi oraz o książki dotyczące rozwoju osobistego. Interesują go także kino oraz podróże.

 

Dominika Czuchnowska

Interesuje się dziennikarstwem, w dobrym tego słowa znaczeniu. Profesjonalnym, nieskomercjalizowanym i pobudzającym do myślenia. Uwielbia grać w siatkówkę. Przez pewien okres intensywnie trenowała. Teraz mimo słabszej kondycji zawsze znajdzie czas na rekreacyjny mecz ze znajomymi. Uwielbia chodzić po górach, jednak w przypadku braku możliwości regularnych wypadów idealnym zamiennikiem jest dla niej ścianka wspinaczkowa. Wysokość, adrenalina i mnóstwo techniki sprawiają, że to idealne miesjce dla osoby lubiącej wyzwania takiej jak ona.

Lubi oderwać się od rzeczywistości dobrą książką, najczęściej podróżniczą lub kryminałem. Od wielu lat zaangażowana w wolontariat. W zależności od aktualnego stanu jej duszy i zapotrzebowania na świecie, ima się przeróżnych zadań. Organizowanie eventów, opieka nad niepełnosprawnymi, dziećmi, samotnymi czy starszymi. Uważa,

że wypełnianie sobie dni w taki sposób pozbawia ją możliwości na popełnianie zbyt wielu głupot. Stara się żyć teraźniejszością i dawać z siebie sto procent w danym momecie,

bo wtedy ma pewność, że jej działania są najbardziej efektywne.

Karolina Bojar

Rodowita Krakowianka z dziada pradziada, od dziecka planowała studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie studiuje dwa kierunki, prawo oraz uzupełniająco prawo własności intelektualnej i nowych mediów. Jej wielką pasją jest sport, jest sędzią piłki nożnej i trenuje lekkoatletykę. Weekendy spędza na boisku z gwizdkiem, a wieczorami śledzi na bieżąco mecze ligi polskiej, hiszpańskiej, niemieckiej i angielskiej. Poza sezonem tęsknotę za piłką osładzają jej książki - nałogowo czyta kryminały. Jej największym (osiągalnym) marzeniem jest ukończenie z dobrym wynikiem studiów oraz zdarcie gardła podczas El Clásico na trybunie gospodarzy Camp Nou. A to trudniejsze do osiągnięcia, to pojawienie się tam z gwizdkiem!

Karolina Wrona

Ma na imię Karolina i jest studentką pierwszego roku Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Mediów. Lubi odkrywać nowe rzeczy i przecierać słabo rozwinięte jeszcze ścieżki. Dlatego też w życiu obiera raczej postawę nonkonformistyczną i stara się nie myśleć schematycznie. Może z tego powodu tak bardzo lubi pisać, a szczególnie recenzować. Na swoim koncie ma kilka wygranych konkursów oraz konkursików w tej właśnie dziedzinie. Analogicznie, lubi również czytać, w szczególności kryminały.
Oprócz tego ceni sobie zdrową rywalizację. Posiada kilka tytułów finalistów oraz laureatów wielu olimpiad oraz konkursów na różnych szczeblach i w różnych dziedzinach, m.in. historii najnowszej. Jej miłość do rywalizacji dopełniają, także gry planszowe, które z kolei są lekarstwem na chandrę albo nudne wieczory. Lubi pomagać i wywoływać uśmiech na twarzy innych. Z tego względu  przez kilka lat pracowała jako wolontariusz i odwiedzała pensjonariuszy z Domu Pomocy Społecznej z ul. Helclów i starała się, jak najlepiej umie, umilić im monotonne dni, czasami przez grę na gitarze, czasami przez rozmowę, a niekiedy przez zwykłe milczenie. W wolnym czasie lubi chodzić do teatru i odwiedzać wszelkiego rodzaju galerie sztuki. W jej życiu nie brakuje również aktywności fizycznej. W czasie wakacji hobbystycznie jeździ konno i co rok stara się zwiedzać nowe, nieznane jej dotąd, miejsca oraz zdobywać szczyty górskie.

Kinga Baka

Studentka III roku Prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim. Najbardziej interesuje ją prawo własności intelektualnej, a w szczególności prawo autorskie oraz prawo mediów i nowych technologii. Wiecznie uśmiechnięta optymistka. W wolnych chwilach namiętnie czyta kryminały, zwłaszcza te polskie, ale uwielbia także skandynawskie. W zimie zrzuca ulubione rolki na rzecz snowboardu i szusuje po europejskich stokach. Jej głowną pasją są filmy i podróże, z czego najbardziej lubi spontaniczne wypady wraz z przyjaciółmi po całej Europie.

Maciej Kiernicki

Student III roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Szczególnie zainteresowany prawem prasowym oraz prawami konsumenta, co łączy z aktywną działalnością w strukturach Federacji Konsumentów. Pasjonat wszystkiego co związane ze Skandynawią, prywatnie uczy się języka norweskiego. W wolnym czasie dba o zdrowy styl życia, stosując zbilansowaną dietę oraz różne formy treningu. Fan piłki nożnej, zarówno na boisku jak i na konsoli.

Marcin Drąg

 
Student Prawa Własności Intelektualnej i Nowych Mediów. Przedsiębiorca. Posiada uprawnienia agenta ubezpieczeniowego przyznane przez Komisję Nadzoru Finansowego. Interesuje się różnymi formami prowadzenia biznesu w Polsce oraz metodami nawiązywania współpracy biznesowej i pozyskiwania klientów m.in. networkingiem, a także prospectingiem w mediach społecznościowych. Wychowawca kolonijny i animator grup zintegrowanych dzieci i młodzieży. Członek rady stowarzyszenia GA RAM AK. Ważna jest dla niego umiejętność bycia nonkonfotmistą w dobie globalizacji i społeczeństwa masowego. Interesuje się amerykańskim pro wrestlingiem. W wolnym czasie lubi czytać poezję Wisławy Szymborskiej oraz poznawać ludzi, którzy swoją pasję zamieniają w biznes.

Samanta Szermer

Studiuje prawo własności intelektualnej i nowych mediów. Urodziła się w Princeton w Stanach Zjednoczonych, ale zdecydowaną większość życia spędziła w Krakowie. Wybierając studia kierowała się pragnieniem, aby jej humanistyczne zdolności znalazły zastosowanie w świecie, w którym systematycznie wzrasta wartość nowych technologii i indywidualnej twórczości. Interesuje ją polityka międzynarodowa. To zainteresowanie miała okazję rozwinąć podczas uczestniczenia w konferencjach Model United Nations organizowanych w Warszawie, Łodzi i Krakowie. Każdy wolny okres od pracy i nauki przeznacza na podróże, a jej marzeniem jest zwiedzenie jak największej części świata. Prywatnie jest miłośniczką seriali oraz muzyki elektronicznej. Swoją przyszłość wiąże z pracą związaną z prawem autorskim i prawem nowych mediów.